بهزاد منفرد

استفاده از LocalStorage

local Storage چیست

مرورگر های نسل جدید وب از حافضه هی موقت پشتیبانی می کنند که متاسفانه در سایت های فارسی مورد استفاده قرار نمی گیرد در این پست قصد دارم درباره این ویژگی توضیحاتی را ارائه دهم .  در کلیه مرور گر های موبایل و وب قسمتی وجود دارد به نام

این حافضه می تواند کلید ها ومقدار های نامحدودی را از طرف کاربر در وب سایت بازدید شده توسط کاربر ذخیره کند و در هر قسمت از سایت مورد استفاده قرار دهد.

فرض کنید می خواهید تشخیض دهید یک کاربر برای اولین بار است از وب سایت شما دیدن می کند یا قبلا دیدن کرده است .  برای هر کاربر یک کلید تعریف می کنیم به نام ویزیت و مقدار آن را ۱ قرار می دهیم.

function glocal( a ) {
return localStorage.getItem( a ); //set
}
function slocal( a, c ) {
return localStorage.setItem( a, c ); //set
}

در بالا دو تابع ایجاد شده است که تابع اول نمایش مقدار کلید را نمایش می دهد و تابع دوم ایجاد مقدار کلید را ایجاد می کند .سپس در قسمت هدر سایت یک IF تعریف می کنیم که اگر تابع vist وچود نداشت این تابع را ایجاد کند و در غیر این صورت مشخص خواهد شد که این کلید قبلا ایجاد شده و کاربر قبلا از این وب سایت بازدید کرده است .

var visit = glocal("visit");
if(visit==null){
slocal("visit",1);
}else{
  alert("کاربر قبلا در سایت بازدید کرده است")
}

من معمولا در وب سایت هایی که اطلاعات زیادی از کاربر می بایست دریافت کنم کلیه اطلاعات مربوط به کاربر را از دیتابیس به یک فایل جیسون تبدیل می کنم و سپس کلیه موارد را با استفاده از جاوا اسکریپت بدون درخواست مکرر از دیتابیس دریافت می کنم .

پیام بگذارید